Bez dźwięku

Witamy na stronie pierwszej edycji unikalnego projektu kulturalnego – Santander Orchestra.

Pod koniec roku 2015 orkiestra ta, złożona z młodych muzyków, studentów i absolwentów polskich uczelni artystycznych wystąpiła pod batutą światowej sławy dyrygentów, Maestro Krzysztofa Pendereckiego i Johna Axelroda w najlepszych salach koncertowych w kraju.

Artyści

W 1972 roku założył Polską Orkiestrę Kameralną, która pod jego batutą osiągnęła niezwykły poziom, co owocowało koncertami w najbardziej prestiżowych salach świata.

dyrygent JERZY MAKSYMIUK

Był dyrygentem Orkiestry Teatru Wielkiego i pierwszym dyrygentem WOSPR. W latach 1982–1995 szefował BBC Scottish Symphony Orchestra, którą doprowadził do grona najlepszych orkiestr angielskich. Gościnnie dyrygował m.in. London Symphony Orchestra, London Philharmonic Orchestra, Englisch Chamber Orchestra i wieloma innymi. Towarzyszył solistom takim jak Marta Archerich, Jehudi Menuhin, Henryk Szeryng. Na swym koncie ma około 200 płyt, wiele zostało nagrodzonych. W ostatnich latach Maksymiuk powrócił do komponowania.

Szymon Nehring urodził się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat pięciu

pianista SZYMON NEHRING

Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Stefana Wojtasa. Zdobywał liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. w Budapeszcie (2010), w Sankt Petersburgu (2011), w Narwie (2012), w Rzymie (2014) oraz w Bydgoszczy (2014). Jako solista występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą. Jest stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso (od 2008), Fundacji Pro Musica Bona (od 2010), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana.

tutor AREK GÓRECKI /puzon

Czołowy puzonista swojej generacji, występuje jako solista i kameralista w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

tutor AREK GÓRECKI /puzon

Od 2002 roku przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2006 ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym im. Roosevelta w Chicago (Roosevelt University of Chicago) w klasie prof. Jaya Friedmana. W latach 2002 – 2005 był pierwszym puzonistą The CIVIC Orchestra of Chicago. Współpracuje z takimi orkiestrami jak: The Chicago Symphony Orchestra, Northwest Indiana Symphony Orchestra, Sinfonia da Camera, Glenview Symphony Orchestra, Lincolnwood Chamber Orchestra.

tutor PIOTR TARCHOLIK /skrzypce

Znakomity solista, koncertmistrz i kameralista. Prowadzi klasę skrzypiec na Akademii Muzycznej w Krakowie.

tutor PIOTR TARCHOLIK /skrzypce

Jest laureatem konkursu Jeunesse Musicales w Weikersheim oraz Konkursu Mozartowskiego w Krakowie. Ukończył krakowską Akademię Muzyczną, a swoje umiejętności doskonalił m.in. pod kierunkiem Grigorija Żyslina. Był liderem Sinfonietty Cracovii (a także jej współzałożycielem) oraz orkiestry Sinfonia Varsovia; obecnie pełni funkcję I koncertmistrza NOSPR. Równocześnie prowadzi aktywną działalność nagraniową i kameralistyczną, a także pedagogiczną - prowadząc akademicką klasę skrzypiec oraz kursy mistrzowskie w całej Polsce.

tutor KATARZYNA BUDNIK-GAŁĄZKA /altówka

Lider altówek orkiestry Sinfonia Varsovia, adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

tutor KATARZYNA BUDNIK-GAŁĄZKA /altówka

Katarzyna Budnik-Gałązka jest laureatką wielu czołowych konkursów w kraju i za granicą, wśród nich prestiżowego ARD w Monachium, gdzie w 2013 roku zdobyła 3. nagrodę. Jest gościem wielu festiwali; jako solistka i kameralistka koncertowała w całej Europie, występując m.in. z Gidonem Kremerem, Tatianą Grindenko, Yurim Bashmetem. Była nominowana do ,,Paszportów Polityki", a także otrzymała Fryderyka 2014 za solową płytę „Viola Recital”. Za wybitne osiągnięcia otrzymała stypendium MKiDN, a także stypendium "Młoda Polska".

tutor TOMASZ DAROCH /wiolonczela

Solista i kameralista, laureat licznych konkursów, jeden z najznakomitszych wiolonczelistów młodego pokolenia w Polsce.

tutor TOMASZ DAROCH /wiolonczela

Jest absolwentem Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim oraz Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie od 2013 roku pracuje na stanowisku asystenta. Wśród wielu przyznanych mu nagród, na szczególną uwagę zasługuje Grad Prix i I Nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Od 2003 roku koncertuje jako solista na zaproszenie czołowych polskich orkiestr oraz krajowych i zagranicznych festiwali. Wraz z siostrami, Anną i Marią, współtworzy ensemble „Daroch Trio”.

tutor ARKADIUSZ ADAMSKI /klarnet

Laureat międzynarodowych konkursów klarnetowych, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Katowicach, solista NOSPR.

tutor ARKADIUSZ ADAMSKI /klarnet

Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, kształcił się także podczas kursów muzycznych w Niemczech, Danii i we Francji. Jest zdobywcą licznych nagród zarówno jako solista jak i kameralista. Za nagranie Kwartetu Klarnetowego Krzysztofa Pendereckiego otrzymał nagrodę Excellentia & Supersonic Awards. Jest aktywnym pedagogiem – prowadził m.in. klasę mistrzowską na Światowym Sympozjum Klarnetowym Clarifest w Porto. W 2014 roku jako dyrektor artystyczny zrealizował w Katowicach Europejski Kongres Klarnetowy.

tutor WOJCIECH MORCINCZYK /instrumenty perkusyjne

Kotlista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

tutor WOJCIECH MORCINCZYK /instrumenty perkusyjne

Urodzony w 1973 roku w Świętochłowicach. ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie perkusji prof. Jana Zegalskiego. Uczestnik kursów muzycznych, laureat Przesłuchań Ogólnopolskich. Od 1996 roku muzyk NOSPR w Katowicach, od 2010 roku na stanowisku kotlisty. Stale współpracuje z Orkiestrą kameralną AUKSO i Alvernia Studios. W latach 1998-2013 pedagog P.S.M. I i II st. w Gliwicach. Członek Radiowej Grupy Perkusyjnej.

Orkiestra

Tournée

30.11.2015
LUSŁAWICE

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Jerzy Maksymiuk
Sergiusz Rachmaninow

Dymitr Szostakowicz

Vers per archi
Rapsodia na temat
Paganiniego op. 43
IX Symfonia Es-dur op. 70

Dyrygent:
Fortepian:

Bilety na:

Jerzy Maksymiuk
Szymon Nehring

www.penderecki-center.pl

3.12.2015
WARSZAWA

Filharmonia Narodowa

Jerzy Maksymiuk
Sergiusz Rachmaninow

Dymitr Szostakowicz

Vers per archi
Rapsodia na temat
Paganiniego op. 43
IX Symfonia Es-dur op. 70

Dyrygent:
Fortepian:

Bilety na:

Jerzy Maksymiuk
Szymon Nehring

www.eventim.pl

Partnerzy

Fundacja MyWay

Założona w 2013 roku Fundacja MyWay koncentruje swoją działalność na wspieraniu młodych, utalentowanych muzyków klasycznych w budowaniu kariery zawodowej. W pierwszym roku działalności Fundacja objęła opieką czworo wybitnie uzdolnionych muzyków, studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie. Flecistka Jennyfer Fouani, skrzypaczki: Agata Nowak i Magdalena Langman oraz saksofonista Szymon Zawodny, przez kilka miesięcy korzystali z profesjonalnego wsparcia Fundacji w postaci szkoleń i warsztatów

m.in. z zakresu zarządzania prawem autorskim, finansów, motywacji i radzenia sobie ze stresem. Oprócz wsparcia warsztatowego, otrzymali też indywidualne multimedialne portfolio zawierające profesjonalne nagrania wykonań utworów muzycznych, biografię, nagrania wideo, profesjonalną sesję zdjęciową i stronę internetową. Jest to dziś podstawowy zestaw narzędzi marketingowych ułatwiających start kariery na rynku muzycznym.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Projekt unikatowy na skalę międzynarodową – pierwszy tego rodzaju ośrodek rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Centrum jest miejscem spotkań utalentowanych artystów, młodych muzyków i znakomitych pedagogów oraz przestrzenią wymiany doświadczeń, wspólnej edukacji i rozwoju. Ideą powstania tego wyjątkowego obiektu było stworzenie warunków umożliwiających zarówno konfrontację z rówieśnikami, jak również kontakt z niekwestionowanymi autorytetami polskiego i europejskiego świata muzycznego.

Centrum tętni muzycznym pulsem przez cały rok, zapraszając artystów i publiczność do udziału w koncertach, festiwalach, kursach, seminariach, spotkaniach i warsztatach muzycznych. W skład obiektu w Lusławicach wchodzą m.in. sala koncertowa mieszcząca 650 widzów, zespół dydaktyczny obejmujący sale do ćwiczeń indywidualnych i zespołowych, biblioteka oraz zespół pobytowy z częścią mieszkalną dla uczestników programów – pedagogów i młodych artystów. Architektura nowoczesnego obiektu Centrum harmonijnie komponuje się z otoczeniem i jest idealnym miejscem do twórczego działania.

Program 2 Polskiego Radia

Program 2 Polskiego Radia to publiczna instytucja kultury o najszerszym audytorium i największym zasięgu w Polsce. To antena wyjątkowa wśród polskich mediów: muzyka klasyczna, aktualności kulturalne, folk, jazz, literatura, teatr radiowy i rozmowy o kulturze wypełniają program codziennie przez dwadzieścia cztery godziny. Program transmituje koncerty z najciekawszych polskich festiwali muzycznych: „Sacrum Profanum”, „Misteria Paschalia”, „Warszawska Jesień”,

„Actus Humanus” czy „Chopin i jego Europa”. Przekazuje na żywo spektakle operowe i koncerty z najważniejszych sal świata, relacjonuje i recenzuje życie muzyczne. Dzięki wymianie w ramach Europejskiej Unii Nadawców (EBU) promuje polskich wykonawców i polską muzykę na antenach radiofonii publicznych Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Australii i Japonii.

TVP Kultura

TVP Kultura jest jedyną w Polsce Anteną telewizyjną w pełni poświęconą tematyce kulturalnej. To laureatka wielu cenionych nagród: Hot Bird TV Award w kategorii Kultura/Edukacja, EBUconnect w kategorii Best Comedy, Reality or Entertainment Promo, SAT Kurier Award, nagroda Muzeum Sztuki w Łodzi za edukacyjne cykle o sztuce. Od lipca 2011 r. funkcję dyrektora TVP Kultura pełni Katarzyna Janowska. Kanał prezentuje programy o teatrze, filmie, muzyce, literaturze oraz tzw. kulturę

offową. TVP Kultura oprócz realizacji swojej strategii programowej od 2012 roku stała się producentem wykonawczym bezpośrednich relacji z ważnych wydarzeń kulturalnych, festiwali i koncertów, m.in. Gali 30-lecia Zeszytów Literackich oraz Nagrody im. Zbigniewa Herberta. TVP Kultura stara się zainteresować widzów nie tylko swoimi programami, przykłada również dużą wagę do wszystkiego co jest związane z oprawą stacji.

Polska Press

Grupa należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Grupa wydaje 20 płatnych dzienników regionalnych: Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Polska Metropolia Warszawska, Express Ilustrowany, Dziennik Polski, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, Nowa Trybuna Opolska,

Echo Dnia, Gazeta Codzienna Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Express Bydgoski, Nowości Toruńskie oraz bezpłatny tytuł Nasze Miasto. Jako jedyny wydawca spółka posiada redakcje lokalne i sublokalne, które wydają ponad 150 tygodników lokalnych. Portfolio prasowe dopełniają miesięczniki Nasza Historia i Moto Salon, Strefa Agro, Strefa Biznesu oraz dodatki TV.

CameralMusic.pl

CameralMusic.pl to serwis internetowy, skierowany do miłośników muzyki klasycznej, a także do tych, którzy jak dotąd nie mieli okazji jej lepiej poznać. Na bieżąco dostarcza swoim fanom interesujące materiały muzyczne i zachęca do wspierania i udziału w najciekawszych eventach muzycznych. Od 2011 roku

przyczynia się do promocji muzyki poważnej w Polsce, jest patronem wielu wydarzeń muzycznych i wydań płyt. Ponadto CameralMusic.pl przez cały czas prężnie rozwija swoją działalność na Facebooku, zaskakując swoich miłośników konkursami, dzięki którym mają szansę zdobyć bilety do największych filharmonii w kraju.

ŠKODA

ŠKODA jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce i najczęściej wybieraną przez kupujących samochody nowe, od kilku lat będąc nieprzerwanie numerem 1 na rynku. ŠKODA to marka odpowiedzialna społecznie. Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów jest jednym z priorytetów w strategii firmy, dlatego marka od lat angażuje się w projekty mające na celu podniesienie bezpieczeństwa drogowego, ale również w te, służące szerzeniu wartościowych idei. Dzieląc się cenną wiedzą i doświadczeniem szkoli kierowców w ŠKODA AUTO

SZKOŁA, angażuje się w rowerową aktywność wspierając Akademię Copernicus Michała Kwiatkowskiego, wspiera także TRANSATLANTYK FESTIVAL, kolejny rok będąc sponsorem głównym wydarzenia. Marka ŠKODA osiąga najwyższą jakość oferty skierowanej do Klienta. Kierując się filozofią „Simply Clever” oferuje praktyczne, przestronne, funkcjonalne i dostępne w konkurencyjnych cenach modele. Każdy z modeli jest jednocześnie dostępny w bardzo zróżnicowanej gamie konfiguracji, by zaspokoić indywidualne pragnienia i potrzeby wszystkich Klientów.

Mecenas

Bank Zachodni WBK jest trzecią siłą sektora bankowego w Polsce. Należy do Grupy Santander, jednej z największych grup finansowych świata i największej instytucji finansowej w strefie euro. Coraz silniejszą pozycję zawdzięcza dobrym produktom, innowacyjności, konsekwentnemu budowaniu marki i stałemu dążeniu do perfekcji w relacjach z klientami. W swoich działaniach promuje nie tylko projekty wspierające działalność biznesową.

Wspiera lokalne społeczności, działa na rzecz polskiej edukacji, kultury oraz dziedzictwa narodowego poprzez takie programy jak Santander Universidades czy „Tu mieszkam, Tu zmieniam”. Bank był mecenasem wystawy „Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander” oraz plebiscytu „Ludzie Wolności”. Jest Mecenasem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Kontakt

Santander Orchestra
ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa
biuro@santanderorchestra.com


Powrót na górę