Bez dźwięku

Witamy na stronie pierwszej edycji unikalnego projektu kulturalnego – Santander Orchestra.

Pod koniec roku 2015 orkiestra ta, złożona z młodych muzyków, studentów i absolwentów polskich uczelni artystycznych wystąpiła pod batutą światowej sławy dyrygentów, Maestro Krzysztofa Pendereckiego i Johna Axelroda w najlepszych salach koncertowych w kraju.

Artyści

W 1972 roku założył Polską Orkiestrę Kameralną, która pod jego batutą osiągnęła niezwykły poziom, co owocowało koncertami w najbardziej prestiżowych salach świata.

dyrygent JERZY MAKSYMIUK

Był dyrygentem Orkiestry Teatru Wielkiego i pierwszym dyrygentem WOSPR. W latach 1982–1995 szefował BBC Scottish Symphony Orchestra, którą doprowadził do grona najlepszych orkiestr angielskich. Gościnnie dyrygował m.in. London Symphony Orchestra, London Philharmonic Orchestra, Englisch Chamber Orchestra i wieloma innymi. Towarzyszył solistom takim jak Marta Archerich, Jehudi Menuhin, Henryk Szeryng. Na swym koncie ma około 200 płyt, wiele zostało nagrodzonych. W ostatnich latach Maksymiuk powrócił do komponowania.

Szymon Nehring urodził się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat pięciu

pianista SZYMON NEHRING

Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Stefana Wojtasa. Zdobywał liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. w Budapeszcie (2010), w Sankt Petersburgu (2011), w Narwie (2012), w Rzymie (2014) oraz w Bydgoszczy (2014). Jako solista występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą. Jest stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso (od 2008), Fundacji Pro Musica Bona (od 2010), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana.

tutor AREK GÓRECKI /puzon

Czołowy puzonista swojej generacji, występuje jako solista i kameralista w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

tutor AREK GÓRECKI /puzon

Od 2002 roku przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2006 ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym im. Roosevelta w Chicago (Roosevelt University of Chicago) w klasie prof. Jaya Friedmana. W latach 2002 – 2005 był pierwszym puzonistą The CIVIC Orchestra of Chicago. Współpracuje z takimi orkiestrami jak: The Chicago Symphony Orchestra, Northwest Indiana Symphony Orchestra, Sinfonia da Camera, Glenview Symphony Orchestra, Lincolnwood Chamber Orchestra.

tutor PIOTR TARCHOLIK /skrzypce

Znakomity solista, koncertmistrz i kameralista. Prowadzi klasę skrzypiec na Akademii Muzycznej w Krakowie.

tutor PIOTR TARCHOLIK /skrzypce

Jest laureatem konkursu Jeunesse Musicales w Weikersheim oraz Konkursu Mozartowskiego w Krakowie. Ukończył krakowską Akademię Muzyczną, a swoje umiejętności doskonalił m.in. pod kierunkiem Grigorija Żyslina. Był liderem Sinfonietty Cracovii (a także jej współzałożycielem) oraz orkiestry Sinfonia Varsovia; obecnie pełni funkcję I koncertmistrza NOSPR. Równocześnie prowadzi aktywną działalność nagraniową i kameralistyczną, a także pedagogiczną - prowadząc akademicką klasę skrzypiec oraz kursy mistrzowskie w całej Polsce.

tutor KATARZYNA BUDNIK-GAŁĄZKA /altówka

Lider altówek orkiestry Sinfonia Varsovia, adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

tutor KATARZYNA BUDNIK-GAŁĄZKA /altówka

Katarzyna Budnik-Gałązka jest laureatką wielu czołowych konkursów w kraju i za granicą, wśród nich prestiżowego ARD w Monachium, gdzie w 2013 roku zdobyła 3. nagrodę. Jest gościem wielu festiwali; jako solistka i kameralistka koncertowała w całej Europie, występując m.in. z Gidonem Kremerem, Tatianą Grindenko, Yurim Bashmetem. Była nominowana do ,,Paszportów Polityki", a także otrzymała Fryderyka 2014 za solową płytę „Viola Recital”. Za wybitne osiągnięcia otrzymała stypendium MKiDN, a także stypendium "Młoda Polska".

tutor TOMASZ DAROCH /wiolonczela

Solista i kameralista, laureat licznych konkursów, jeden z najznakomitszych wiolonczelistów młodego pokolenia w Polsce.

tutor TOMASZ DAROCH /wiolonczela

Jest absolwentem Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim oraz Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie od 2013 roku pracuje na stanowisku asystenta. Wśród wielu przyznanych mu nagród, na szczególną uwagę zasługuje Grad Prix i I Nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Od 2003 roku koncertuje jako solista na zaproszenie czołowych polskich orkiestr oraz krajowych i zagranicznych festiwali. Wraz z siostrami, Anną i Marią, współtworzy ensemble „Daroch Trio”.

tutor ARKADIUSZ ADAMSKI /klarnet

Laureat międzynarodowych konkursów klarnetowych, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Katowicach, solista NOSPR.

tutor ARKADIUSZ ADAMSKI /klarnet

Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, kształcił się także podczas kursów muzycznych w Niemczech, Danii i we Francji. Jest zdobywcą licznych nagród zarówno jako solista jak i kameralista. Za nagranie Kwartetu Klarnetowego Krzysztofa Pendereckiego otrzymał nagrodę Excellentia & Supersonic Awards. Jest aktywnym pedagogiem – prowadził m.in. klasę mistrzowską na Światowym Sympozjum Klarnetowym Clarifest w Porto. W 2014 roku jako dyrektor artystyczny zrealizował w Katowicach Europejski Kongres Klarnetowy.

tutor WOJCIECH MORCINCZYK /instrumenty perkusyjne

Kotlista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

tutor WOJCIECH MORCINCZYK /instrumenty perkusyjne

Urodzony w 1973 roku w Świętochłowicach. ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie perkusji prof. Jana Zegalskiego. Uczestnik kursów muzycznych, laureat Przesłuchań Ogólnopolskich. Od 1996 roku muzyk NOSPR w Katowicach, od 2010 roku na stanowisku kotlisty. Stale współpracuje z Orkiestrą kameralną AUKSO i Alvernia Studios. W latach 1998-2013 pedagog P.S.M. I i II st. w Gliwicach. Członek Radiowej Grupy Perkusyjnej.

Orkiestra

Tournée

30.11.2015
LUSŁAWICE

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Jerzy Maksymiuk
Sergiusz Rachmaninow

Dymitr Szostakowicz

Vers per archi
Rapsodia na temat
Paganiniego op. 43
IX Symfonia Es-dur op. 70

Dyrygent:
Fortepian:

Bilety na:

Jerzy Maksymiuk
Szymon Nehring

www.penderecki-center.pl

3.12.2015
WARSZAWA

Filharmonia Narodowa

Jerzy Maksymiuk
Sergiusz Rachmaninow

Dymitr Szostakowicz

Vers per archi
Rapsodia na temat
Paganiniego op. 43
IX Symfonia Es-dur op. 70

Dyrygent:
Fortepian:

Bilety na:

Jerzy Maksymiuk
Szymon Nehring

www.eventim.pl

Partnerzy

Fundacja MyWay

Założona w 2013 roku Fundacja MyWay koncentruje swoją działalność na wspieraniu młodych, utalentowanych muzyków klasycznych w budowaniu kariery zawodowej. W pierwszym roku działalności Fundacja objęła opieką czworo wybitnie uzdolnionych muzyków, studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie. Flecistka Jennyfer Fouani, skrzypaczki: Agata Nowak i Magdalena Langman oraz saksofonista Szymon Zawodny, przez kilka miesięcy korzystali z profesjonalnego wsparcia Fundacji w postaci szkoleń i warsztatów

m.in. z zakresu zarządzania prawem autorskim, finansów, motywacji i radzenia sobie ze stresem. Oprócz wsparcia warsztatowego, otrzymali też indywidualne multimedialne portfolio zawierające profesjonalne nagrania wykonań utworów muzycznych, biografię, nagrania wideo, profesjonalną sesję zdjęciową i stronę internetową. Jest to dziś podstawowy zestaw narzędzi marketingowych ułatwiających start kariery na rynku muzycznym.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Projekt unikatowy na skalę międzynarodową – pierwszy tego rodzaju ośrodek rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Centrum jest miejscem spotkań utalentowanych artystów, młodych muzyków i znakomitych pedagogów oraz przestrzenią wymiany doświadczeń, wspólnej edukacji i rozwoju. Ideą powstania tego wyjątkowego obiektu było stworzenie warunków umożliwiających zarówno konfrontację z rówieśnikami, jak również kontakt z niekwestionowanymi autorytetami polskiego i europejskiego świata muzycznego.

Centrum tętni muzycznym pulsem przez cały rok, zapraszając artystów i publiczność do udziału w koncertach, festiwalach, kursach, seminariach, spotkaniach i warsztatach muzycznych. W skład obiektu w Lusławicach wchodzą m.in. sala koncertowa mieszcząca 650 widzów, zespół dydaktyczny obejmujący sale do ćwiczeń indywidualnych i zespołowych, biblioteka oraz zespół pobytowy z częścią mieszkalną dla uczestników programów – pedagogów i młodych artystów. Architektura nowoczesnego obiektu Centrum harmonijnie komponuje się z otoczeniem i jest idealnym miejscem do twórczego działania.

Mecenas

Już od 7 lat jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 140 mln klientów w 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach. Korzystając z możliwości, jakie daje nam globalna obecność, oferujemy produkty i usługi wykorzystujące innowacyjne rozwiązania finansowe, wsparte 160-letnim doświadczeniem Grupy Santander. Każdego dnia pracujemy nad wysokim poziomem jakości obsługi i stale dopasowujemy bank do zmieniającego się świata i potrzeb, aby nasi klienci mogli korzystać z naszych usług tak, jak chcą. Dzięki nowym technologiom rozwijamy ofertę naszego banku i umożliwiamy prosty, intuicyjny dostęp do finansów. Priorytetem są długotrwałe relacje budowane na zaufaniu, komforcie finansowym i poczuciu bezpieczeństwa.

W swoich działaniach promujemy nie tylko działalność biznesową. Angażujemy się w lokalne społeczności, realizując różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne i kulturalne. Wspieramy szkolnictwo wyższe, badania naukowe oraz ideę przedsiębiorczości poprzez globalny program Santander Universidades. Objęliśmy mecenatem wystawę Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander oraz XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Do naszych najważniejszych projektów z zakresu odpowiedzialności społecznej należą: Jak Jeździsz, Halo Tato, Finansiaki.

Kontakt