Bez dźwięku

Witamy na stronie Santander Orchestra.

Kolejne spotkanie orkiestry w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaowocuje nagraniem I koncertu fortepianowego e-moll Fryderyka Chopina oraz VIII Symfonii Antonina Dvoraka. Koncert promujący wydaną płytę, na której Santander Orchestra wystąpi pod batutą Jose Maria Florencio, odbędzie się pod koniec listopada w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Artyści

Maestro o imponującym dorobku artystycznym, autor sukcesów wielu wiodących instytucji muzycznych w Polsce.

maestro José Maria Florêncio

Pochodzący z Brazylii dyrygent, po ukończeniu Uniwersytetu Minas Gerais w Belo Horizinte, kontynuował swoją edukację w nowojorskiej The Juilliard School of Music i Musikhochschule w Wiedniu. Jest także absolwentem klasy kompozycji Henryka Czyża. Pełnił rolę dyrektora lub I dyrygenta m.in. Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Bałtyckiej, Filharmonii Poznańskiej. Jest zapraszany na czołowe sceny w Europie, a także w obu Amerykach i Azji. Pełni funkcję Konsula Honorowego Brazylii w Polsce.

Półfinalista tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, znakomity i wielokrotnie nagradzany solista.

solista Krzysztof Książek

Urodzony w 1992 w Krakowie pianista jest laureatem nagród Grand Prix licznych konkursów, szczególnie wyróżnianym za wykonania polskich kompozytorów – Chopina i Paderewskiego. W 2015 roku dotarł do półfinału XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, gdzie otrzymał dwie nagrody pozaregulaminowe. Otrzymuje również Stypendium Krystiana Zimermana. Koncertuje jako solista w całej Europie i na innych kontynentach; jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

tutor Arkadiusz Krupa /obój

I oboista Sinfonii Varsovii, doktor habilitowany Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, znakomity solista i kameralista.

tutor Arkadiusz Krupa /obój

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, w której pełnił funkcję wykładowcy przed objęciem klasy na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1997-2012 był pierwszym oboistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia; następnie objął stanowisko I oboisty orkiestry Sinfonia Varsovia, gdzie pełni także funkcję wykładowcy Akademii. Posiada bogaty dorobek płytowy i koncertowy, na wielu występując jako solista.

tutor Katarzyna Budnik-Gałązka /altówka

Lider altówek orkiestry Sinfonia Varsovia, adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

tutor Katarzyna Budnik-Gałązka /altówka

Katarzyna Budnik-Gałązka jest laureatką wielu czołowych konkursów w kraju i za granicą, wśród nich prestiżowego ARD w Monachium, gdzie w 2013 roku zdobyła 3. nagrodę. Jest gościem wielu festiwali; jako solistka i kameralistka koncertowała w całej Europie, występując m.in. z Gidonem Kremerem, Tatianą Grindenko, Yurim Bashmetem. Była nominowana do ,,Paszportów Polityki", a także otrzymała Fryderyka 2014 za solową płytę „Viola Recital”. Za wybitne osiągnięcia otrzymała stypendium MKiDN, a także stypendium "Młoda Polska".

tutor Ewelina Sandecka /waltornia

Stypendystka Reina Sofia w Madrycie, laureatka międzynarodowych nagród, I głos w polskich i hiszpańskich orkiestrach

tutor Ewelina Sandecka /waltornia

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, po ukończeniu której zdobyła serię nagród, w tym 1. Nagrody i Grand Prix na VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Brnie w 2009 roku. Studiowała w klasie Radovana Vlatkovica i Rodolofo Epelde w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, gdzie otrzymała Stypendium Królowej Hiszpanii. Występowała jako solistka, a także jako I głos orkiestr w Madrycie, Krakowie i Bilbao. Obecnie kontynuuje współpracę z czołowymi orkiestrami w Polsce.

tutor Jakub Haufa /skrzypce

Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertmistrz Orkiestry Sinfonia Varsovia

tutor Jakub Haufa /skrzypce

Absolwent klasy skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej, laureat konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych, zdobywca wyróżnienia w finale XII Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Od 2003 roku I koncertmistrz orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą wielokrotnie występował również jako solista, z takimi muzykami jak: Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Marc Minkowski, Nigel Kennedy, Stefan Dohr, Albrecht Mayer czy Jarosław Śmietana. Nagrywał także jako solista m.in. dla Deutsche Grammophon oraz EMI.

tutor Marcel Markowski /wiolonczela

Lider sekcji wiolonczel Sinfonii Varsovii, od 1997 roku regularnie nagradzany w konkursach solowych i kameralnych.

tutor Marcel Markowski /wiolonczela

Jest absolwentem klasy Stanisława Firleja na Akademii Muzycznej w Łodzi. Doskonalił następnie swoje umiejętności m.in. pod kierunkiem Ivana Monighettiego, Michaela Flaksmana, czy Tomasza Strahla. Laureat ponad 20 nagród w konkursach polskich i międzynarodowych, m.in. I nagród na międzynarodowych konkursach wiolonczelowych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, a także uczestnik Międzynarodowego Konkursu Mścisława Rostropowicza w Paryżu w 2005 roku. Od 2012 prowadzi sekcję wiolonczel w orkiestrze Sinfonia Varsovia.

tutor Zdzisław Stolarczyk /puzon

Czołowy polski puzonista, ogromnie doświadczony pedagog i niekwestionowany autorytet w zakresie edukacji muzycznej.

tutor Zdzisław Stolarczyk /puzon

Od 1979 roku stale współpracuje jako puzonista basowy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, łącząc tę funkcję z imponującą aktywnością koncertową i pedagogiczną – jako profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Krakowie ma w swoim dorobku absolwentów zdobywających najważniejsze nagrody w Polsce i za granicą. Współpracował z takimi osobistościami, jak Claudio Abbado, Leonard Bernstein, Lorin Mazeel, Kurt Mazur, Placido Domingo, Krzysztof Penderecki, Mścisław Roztropowicz czy Yehudi Menuhin.

Orkiestra

Tournée

6.10.2016
LUSŁAWICE

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Fryderyk Chopin
Antonín Dvořák

I koncert fortepianowy e-moll op.11
Symfonia nr 8 G-dur op. 88

Dyrygent:
Fortepian:

Bilety na:

José Maria Florêncio
Krzysztof Książek

www.penderecki-center.pl

30.11.2016
WARSZAWA

Filharmonia Narodowa

Fryderyk Chopin
Antonín Dvořák

I koncert fortepianowy e-moll op.11
Symfonia nr 8 G-dur op. 88

Dyrygent:
Fortepian:

Bilety na:

José Maria Florêncio
Krzysztof Książek

www.bilety24.pl

Partnerzy


Patroni medialni

Fundacja MyWay

Założona w 2013 roku Fundacja MyWay koncentruje swoją działalność na wspieraniu młodych, utalentowanych muzyków klasycznych w budowaniu kariery zawodowej. W pierwszym roku działalności Fundacja objęła opieką czworo wybitnie uzdolnionych muzyków, studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie. Flecistka Jennyfer Fouani, skrzypaczki: Agata Nowak i Magdalena Langman oraz saksofonista Szymon Zawodny, przez kilka miesięcy korzystali z profesjonalnego wsparcia Fundacji w postaci szkoleń i warsztatów

m.in. z zakresu zarządzania prawem autorskim, finansów, motywacji i radzenia sobie ze stresem. Oprócz wsparcia warsztatowego, otrzymali też indywidualne multimedialne portfolio zawierające profesjonalne nagrania wykonań utworów muzycznych, biografię, nagrania wideo, profesjonalną sesję zdjęciową i stronę internetową. Jest to dziś podstawowy zestaw narzędzi marketingowych ułatwiających start kariery na rynku muzycznym.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Projekt unikatowy na skalę międzynarodową – pierwszy tego rodzaju ośrodek rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Centrum jest miejscem spotkań utalentowanych artystów, młodych muzyków i znakomitych pedagogów oraz przestrzenią wymiany doświadczeń, wspólnej edukacji i rozwoju. Ideą powstania tego wyjątkowego obiektu było stworzenie warunków umożliwiających zarówno konfrontację z rówieśnikami, jak również kontakt z niekwestionowanymi autorytetami polskiego i europejskiego świata muzycznego.

Centrum tętni muzycznym pulsem przez cały rok, zapraszając artystów i publiczność do udziału w koncertach, festiwalach, kursach, seminariach, spotkaniach i warsztatach muzycznych. W skład obiektu w Lusławicach wchodzą m.in. sala koncertowa mieszcząca 650 widzów, zespół dydaktyczny obejmujący sale do ćwiczeń indywidualnych i zespołowych, biblioteka oraz zespół pobytowy z częścią mieszkalną dla uczestników programów – pedagogów i młodych artystów. Architektura nowoczesnego obiektu Centrum harmonijnie komponuje się z otoczeniem i jest idealnym miejscem do twórczego działania.

TVP Kultura

TVP Kultura jest jedyną w Polsce Anteną telewizyjną w pełni poświęconą tematyce kulturalnej. To laureatka wielu cenionych nagród: Hot Bird TV Award w kategorii Kultura/Edukacja, EBUconnect w kategorii Best Comedy, Reality or Entertainment Promo, SAT Kurier Award, nagroda Muzeum Sztuki w Łodzi za edukacyjne cykle o sztuce. Od lipca 2011 r. funkcję dyrektora TVP Kultura pełni Katarzyna Janowska. Kanał prezentuje programy o teatrze, filmie, muzyce, literaturze oraz tzw. kulturę

offową. TVP Kultura oprócz realizacji swojej strategii programowej od 2012 roku stała się producentem wykonawczym bezpośrednich relacji z ważnych wydarzeń kulturalnych, festiwali i koncertów, m.in. Gali 30-lecia Zeszytów Literackich oraz Nagrody im. Zbigniewa Herberta. TVP Kultura stara się zainteresować widzów nie tylko swoimi programami, przykłada również dużą wagę do wszystkiego co jest związane z oprawą stacji.

Program 2 Polskiego Radia

Program 2 Polskiego Radia to publiczna instytucja kultury o najszerszym audytorium i największym zasięgu w Polsce. To antena wyjątkowa wśród polskich mediów: muzyka klasyczna, aktualności kulturalne, folk, jazz, literatura, teatr radiowy i rozmowy o kulturze wypełniają program codziennie przez dwadzieścia cztery godziny. Program transmituje koncerty z najciekawszych polskich festiwali muzycznych: „Sacrum Profanum”, „Misteria Paschalia”, „Warszawska Jesień”,

„Actus Humanus” czy „Chopin i jego Europa”. Przekazuje na żywo spektakle operowe i koncerty z najważniejszych sal świata, relacjonuje i recenzuje życie muzyczne. Dzięki wymianie w ramach Europejskiej Unii Nadawców (EBU) promuje polskich wykonawców i polską muzykę na antenach radiofonii publicznych Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Australii i Japonii.

Polska Press Grupa

Grupa należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Grupa wydaje 20 płatnych dzienników regionalnych: Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Polska Metropolia Warszawska, Express Ilustrowany, Dziennik Polski, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, Nowa Trybuna Opolska,

Echo Dnia, Gazeta Codzienna Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Express Bydgoski, Nowości Toruńskie oraz bezpłatny tytuł Nasze Miasto. Jako jedyny wydawca spółka posiada redakcje lokalne i sublokalne, które wydają ponad 150 tygodników lokalnych. Portfolio prasowe dopełniają miesięczniki Nasza Historia i Moto Salon, Strefa Agro, Strefa Biznesu oraz dodatki TV.

Gala

Dwutygodnik Gala to ekskluzywny międzynarodowy magazyn o gwiazdach. Prezentuje sylwetki ciekawych i popularnych osób poprzez szczere wywiady oraz wyjątkowe zdjęcia. Magazyn podzielony jest na cztery części. „Gwiazdy" to najważniejsza część pisma poświęcona rozmowom z gwiazdami, ilustrowanym sesjami zdjęciowymi. „O tym się mówi” to najciekawsze wydarzenia i gorące informacje z życia gwiazd.

„Życie” prezentuje nowości kulturalne oraz relacje z wydarzeń towarzyskich. „Styl" pokazuje modę, urodę, design i ciekawe miejsca. Gala inspiruje do lepszego życia. To elegancki przewodnik nie tylko po świecie gwiazd, ale także świecie kultury, mody, urody i pasjonujących podróży.

Forbes

Największy i najbardziej znaczący na polskim rynku opiniotwórczy magazyn społeczno-ekonomiczny, ważne ogniwo globalnej sieci zagranicznych edycji amerykańskiego magazynu Forbes szczycącego się stuletnią tradycją. Polska edycja magazynu Forbes koncentruje się na rodzimej przedsiębiorczości, ale w wyraźnym kontekście trendów światowych. Forbes nie tylko odpowiada na pytania o jakość prowadzenia biznesu w naszym kraju, ale również inspiruje przedsiębiorców pokazując starannie wyselekcjonowane zjawiska, które kształtują współczesną ekonomię i rynki.

Wszystko to w bardzo przystępny sposób. Forbes jest znany z głośnych i szeroko komentowanych rankingów m.in. Listy 100 najbogatszych Polaków, Listy 100 Największych Polskich Firm Prywatnych, Najlepszy Bank dla Firmy, Najcenniejszych Celebrytów, 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie.

Interia

Grupa Interia jest czołowym graczem na polskim rynku mediów nowej generacji. Co miesiąc ponad 17 mln osób korzysta z dostępu do najświeższych informacji, ciekawostek i rozrywki oraz z najlepszego sposobu komunikowania się ze światem. Jest częścią międzynarodowego holdingu mediowego Bauer Media Group, prowadzącego działalność w segmentach: wydawniczym, poligraficznym, radiowym i internetowym. Należący do spółki portal internetowy udostępnia indywidualnym użytkownikom internetu bogaty wybór najwyższej jakości serwisów informacyjnych, multimedialnych, społecznościowych i komunikacyjnych.

W skład Grupy Interia wchodzą także: Styl.pl, Deccoria.pl, MaxModels.pl, Smaker.pl, PCFormat.pl czy NowaHistoria.Interia.pl. Dużą popularnością wśród internautów nadal cieszą się serwisy służące do wymiany opinii, porad i do komunikowania się z otoczeniem: CZATeria, Forum.Interia.pl, Tipy.pl, a także jeden z pierwszych serwisów pocztowych w kraju - Poczta.Interia.pl.

Mecenas

Już od 7 lat jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 140 mln klientów w 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach. Korzystając z możliwości, jakie daje nam globalna obecność, oferujemy produkty i usługi wykorzystujące innowacyjne rozwiązania finansowe, wsparte 160-letnim doświadczeniem Grupy Santander. Każdego dnia pracujemy nad wysokim poziomem jakości obsługi i stale dopasowujemy bank do zmieniającego się świata i potrzeb, aby nasi klienci mogli korzystać z naszych usług tak, jak chcą. Dzięki nowym technologiom rozwijamy ofertę naszego banku i umożliwiamy prosty, intuicyjny dostęp do finansów. Priorytetem są długotrwałe relacje budowane na zaufaniu, komforcie finansowym i poczuciu bezpieczeństwa.

W swoich działaniach promujemy nie tylko działalność biznesową. Angażujemy się w lokalne społeczności, realizując różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne i kulturalne. Wspieramy szkolnictwo wyższe, badania naukowe oraz ideę przedsiębiorczości poprzez globalny program Santander Universidades. Objęliśmy mecenatem wystawę Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander oraz XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Do naszych najważniejszych projektów z zakresu odpowiedzialności społecznej należą: Jak Jeździsz, Halo Tato, Finansiaki.

Kontakt