Bez dźwięku

Artyści

Dyrektor muzyczny l'Opéra de Marseille. Począwszy od września 2019 roku, został powołany na stanowisko dyrektora artystycznego i głównego dyrygenta Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

dyrygent Lawrence Foster

W trakcie swojej kariery był mianowany dyrektorem muzycznym Orquestra Simfònica de Barcelona, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Jerusalem Symphony Orchestra, Houston Symphony i Orchestre de Chambre de Lausanne, Gulbenkian Orchestra i wielu innych. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów naszych czasów, zapraszanym przez wiele czołowych światowych orkiestr, jako dyrygent gościnny. Wielokrotnie pojawiał się na najważniejszych festiwalach, w tym na festiwalach w Lucernie i Grafenegg. Jest znakomitym dyrygentem operowym, występował z największymi operami na całym świecie. Dyrygowane przez niego spektakle operowe w Opéra de Marseille otrzymały największe uznanie krytyków.

Zwycięzca 7. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino i zdobywca wszystkich nagród specjalnych.

solista Łukasz Krupiński

W październiku 2015 roku będąc półfinalistą znalazł się w prestiżowym gronie 20 najlepszych pianistów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2017 roku ukazał się debiutancki album artysty ESPRESSIONE. Płyta została nominowana do International Classical Music Awards 2018 oraz zdobyła doskonale recenzje m.in. w Gramophone Magazine, MDR Kultur, Radio Luxemburg i Radio France. Artysta koncertował w Europie, Rosji, Chinach, Korei Pd., Japonii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Obecnie studiuje Hochschule für Musik, Theatre und Medien w Hanowerze w klasie prof. Arie Vardiego.

tutor Jan Stanieda /skrzypce

tutor Jan Stanieda /skrzypce

Polski skrzypek i kameralista. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec Krzysztofa Jakowicza. Od 1975 członek, a od 1977 solista i koncertmistrz Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka.

tutor ARTUR ROZMYSŁOWICZ /altówka

tutor ARTUR ROZMYSŁOWICZ /altówka

Absolwent Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego. W latach 2004-2006 stypendysta Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie mistrzowskiej prof. Jacka Glickmana. Członek Lutoslawski Quartet, którego płyta została nominowana do nagrody "Fryderyk" 2009 i 2016. Prowadzący grupę altówek w Orkiestrze Symfonicznej NFM.
Jako kameralista zapraszany zarówno na festiwale teatralne (m.in. Edingurgh Festival Fringe, Sesc Belenzinho Sao Paolo) jak i muzyczne (m.in. Festiwal Beethovenowski, Chopin i Jego Europa, Jazztopad, Łańcuch). Występował w większości krajów Europy, także Azji oraz obu Ameryk.

tutor ŁUKASZ FRANT /wiolonczela

tutor ŁUKASZ FRANT /wiolonczela

Łukasz Frant - wiolonczelista - solista i kameralista, od 2004 koncertmistrz wiolonczel Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Jako solista występował m.in. z NOSPR, Filharmonią Śląską, Filharmonią Zielonogórską, orkiestrą kameralną AUKSO, Filharmonią Zabrzańską, Filharmonią Rybnicką. Regularnie koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą.​ W roku 2004, w wieku 22 lat, Łukasz Frant został koncertmistrzem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, którą to funkcję sprawuje do dziś, występując pod batutą światowej sławy dyrygentów, m.in.: S. Skrowaczewski, J. Semkow, K. Penderecki, L. Foster, H. Soudant, G. Guerrero, G. Chmura, C. Arming, A. Liebreich, J. Kaspszyk, J. Maksymiuk i wielu innych.

tutor ARTUR KASPEREK /dęte drewniane

tutor ARTUR KASPEREK /dęte drewniane

Współpracuje m.in. z Sinfonią Helveticą, Concerto Avenna, Polską Filharmonią Kameralną, Ensemble de Narol, Sinfonią Varsovią, New Art Ensamble, Gruppo di Tempera oraz z dyrygentami: Lorinem Maazelem, Valerym Giergievem, Claudio Abbado, Christophem Eschenbachem i Jerzym Semkowem. Kierownik sekcji instrumentów dętych w Operze Narodowej, solista orkiestry Sinfonietta Cracovia i Polskiej Orkiestry Radiowej. Współzałożyciel i pierwszy fagocista kwartetu fagotowego Varsovia. Występuje z kwintetem Varsovia Nova. Prowadzi działalność pedagogiczną, seminaria i warsztaty fagotowe, jest także jurorem na wielu konkursach. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora i objął stanowisko adiunkta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

tutor TOMASZ BIŃKOWSKI /dęte blaszane

tutor TOMASZ BIŃKOWSKI /dęte blaszane

Od 1993 roku był pierwszym waltornistą w Warszawskiej Operze Kameralnej. W okresie tym często współpracował i koncertował z orkiestrami Menuhin Festival Orchestra pod dyrekcją Lorda Yehudi Menuhina, a także Penderecki Festival Orchestra pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Rok 1998 to początek stałego kontraktu w charakterze pierwszego waltornisty w międzynarodowej orkiestrze Philharmonie der Nationen pod dyrekcją Justusa Frantza. Jest jednym z założycieli kwintetu instrumentów dętych blaszanych Chamberbrass. Obecnie jest pierwszym waltornistą - solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

tutor JAN KOTULA /kontrabasy

tutor JAN KOTULA /kontrabasy

Orkiestra

Koncerty

26.03.2018
Warszawa

Filharmonia Narodowa

Zygmunt Noskowski
Ignacy Jan Paderewski
Piotr Czajkowski

Step, op. 66
Fantazja polska, op. 19
III Symfonia D-dur „Polska", op. 29

Dyrygent:
Fortepian:

Lawrence Foster
Łukasz Krupiński

27.03.2018
Poznań

Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zygmunt Noskowski
Ignacy Jan Paderewski
Piotr Czajkowski

Step, op. 66
Fantazja polska, op. 19
III Symfonia D-dur „Polska", op. 29

Dyrygent:
Fortepian:

Lawrence Foster
Łukasz Krupiński

28.03.2018
Łódź

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Zygmunt Noskowski
Ignacy Jan Paderewski
Piotr Czajkowski

Step, op. 66
Fantazja polska, op. 19
III Symfonia D-dur „Polska", op. 29

Dyrygent:
Fortepian:

Lawrence Foster
Łukasz Krupiński

O projekcie

Santander Orchestra to projekt skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków, wspierający rozwój ich karier. Uczestnicy nie tylko doskonalą swoje umiejętności, trenując pod okiem najlepszych tutorów i grając w orkiestrze symfonicznej kierowanej przez uznanych na świecie twórców, lecz zdobywają również praktyczną wiedzę o tym, jak poprowadzić swoją karierę, by odnieść sukces w świecie muzyki.

Artystycznie…

Santander Orchestra to orkiestra symfoniczna składająca się z najbardziej utalentowanych muzyków z całej Polski, którzy rozwijają swój warsztat pod okiem znakomitych dyrygentów i tutorów – zarówno na próbach, jak i koncertach. To niezwykła szansa na zdobycie unikalnych doświadczeń i sprawdzenia się podczas występów przed bardzo dużą publicznością. Młodzi artyści występują podczas prestiżowych wydarzeń, m.in. w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena oraz w najnowocześniejszych salach koncertowych w Polsce.

… i edukacyjnie

Oprócz szlifowania umiejętności muzycznych Santander Orchestra pozwala zdobyć wiedzę z zakresu public relations, social mediów, zarządzania finansami czy prawa autorskiego – zwykle pomijanych w programie uczelni muzycznych, a bardzo ważnych przy budowaniu kariery zawodowej.
Od 2015 r. Santander Orchestra zagrała 12 koncertów pod kierunkiem Krzysztofa Pendereckiego, Johna Axelroda, Jerzego Maksymiuka, José Maria Florêncio oraz Lawrence’a Fostera.
Pomysłodawcami Santander Orchestra są Santander Bank Polska i Fundacja MyWay, które realizują projekt przy wsparciu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Partnerzy


Partnerzy

Fundacja MyWay

Założona w 2013 roku Fundacja MyWay koncentruje swoją działalność na wspieraniu młodych, utalentowanych muzyków klasycznych w budowaniu kariery zawodowej. W pierwszym roku działalności Fundacja objęła opieką czworo wybitnie uzdolnionych muzyków, studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie. Flecistka Jennyfer Fouani, skrzypaczki: Agata Nowak i Magdalena Langman oraz saksofonista Szymon Zawodny, przez kilka miesięcy korzystali z profesjonalnego wsparcia Fundacji w postaci szkoleń i warsztatów

m.in. z zakresu zarządzania prawem autorskim, finansów, motywacji i radzenia sobie ze stresem. Oprócz wsparcia warsztatowego, otrzymali też indywidualne multimedialne portfolio zawierające profesjonalne nagrania wykonań utworów muzycznych, biografię, nagrania wideo, profesjonalną sesję zdjęciową i stronę internetową. Jest to dziś podstawowy zestaw narzędzi marketingowych ułatwiających start kariery na rynku muzycznym.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Projekt unikatowy na skalę międzynarodową – pierwszy tego rodzaju ośrodek rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Centrum jest miejscem spotkań utalentowanych artystów, młodych muzyków i znakomitych pedagogów oraz przestrzenią wymiany doświadczeń, wspólnej edukacji i rozwoju. Ideą powstania tego wyjątkowego obiektu było stworzenie warunków umożliwiających zarówno konfrontację z rówieśnikami, jak również kontakt z niekwestionowanymi autorytetami polskiego i europejskiego świata muzycznego.

Centrum tętni muzycznym pulsem przez cały rok, zapraszając artystów i publiczność do udziału w koncertach, festiwalach, kursach, seminariach, spotkaniach i warsztatach muzycznych. W skład obiektu w Lusławicach wchodzą m.in. sala koncertowa mieszcząca 650 widzów, zespół dydaktyczny obejmujący sale do ćwiczeń indywidualnych i zespołowych, biblioteka oraz zespół pobytowy z częścią mieszkalną dla uczestników programów – pedagogów i młodych artystów. Architektura nowoczesnego obiektu Centrum harmonijnie komponuje się z otoczeniem i jest idealnym miejscem do twórczego działania.

Mecenas

Już od 7 lat jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 140 mln klientów w 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach. Korzystając z możliwości, jakie daje nam globalna obecność, oferujemy produkty i usługi wykorzystujące innowacyjne rozwiązania finansowe, wsparte 160-letnim doświadczeniem Grupy Santander. Każdego dnia pracujemy nad wysokim poziomem jakości obsługi i stale dopasowujemy bank do zmieniającego się świata i potrzeb, aby nasi klienci mogli korzystać z naszych usług tak, jak chcą. Dzięki nowym technologiom rozwijamy ofertę naszego banku i umożliwiamy prosty, intuicyjny dostęp do finansów. Priorytetem są długotrwałe relacje budowane na zaufaniu, komforcie finansowym i poczuciu bezpieczeństwa.

W swoich działaniach promujemy nie tylko działalność biznesową. Angażujemy się w lokalne społeczności, realizując różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne i kulturalne. Wspieramy szkolnictwo wyższe, badania naukowe oraz ideę przedsiębiorczości poprzez globalny program Santander Universidades. Objęliśmy mecenatem wystawę Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander oraz XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Do naszych najważniejszych projektów z zakresu odpowiedzialności społecznej należą: Jak Jeździsz, Halo Tato, Finansiaki.

Kontakt